INFOLINKA: 0918 758 353

Výkup autobatérií

Výkup autobatérií – pretože autobatérie do koša či odpadu nepatria

Medzi naše služby patrí aj výkup autobatérií. Pretože každá autobatéria obsahuje chemické látky a zlúčeniny, ktoré škodia nielen prírode, ale aj človeku. Z autobatérie totiž môžu unikať jedovaté látky (kyseliny, olovo a pod.) do pôdy či dokonca pozemnej vody, a tak preniknúť až do zdrojov pitnej vody. Je zrejmé, že takáto voda je nebezpečná pre ľudské zdravie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo vyhľadať výkup autobatérií.

Výkup autobatérií ako riešenie

Každý skúsený vodič vie, že autobatéria má istú životnosť, ktorá závisí najmä od frekvencie jazdenia či starostlivosti o vozidlo. Ak autobatéria prestane plniť svoju funkciu, stáva na nebezpečným odpadom. Vtedy je čas navštíviť náš výkup autobatérií. Koniec-koncov, aj na samotnom obale autobatérie sú informácie o jej likvidácii. Rozhodne nepatrí do smetného koša, lesa či na čiernu skládku. Ide o recyklovateľný produkt, a teda je logickým riešením by mal byť výkup autobatérií. Upozorňujeme, že nefunkčné autobatérie by ste nemali rozoberať či rozbíjať. Jednoducho ich prineste k nám na výkup autobatérií. Následne ich odovzdáme príslušným špecializovaným firmám, ktoré zabezpečia ich správnu a bezpečnú recykláciu.

Výkup autobatéríi realizujú naše zberné suroviny v Žiline s ohľadom na prísne bezpečnostné požiadavky. Naši pracovníci sú vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, ako s takýmto odpadom nakladať. Nechceme, aby sa z našej planéty stalo nebezpečné smetisko. Výkup batérii, ako aj výkup železa, papiera i výkup farebných kovov sú skvelým spôsobom, ako prispieť k lepšiemu životnému prostrediu. Do nášho portfólia služieb patrí aj odborná likvidácia kovového odpadu a šrotu.